WhatsApp
Yükleniyor...

Web Tasarım

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz Web Tasarım

Web Tasarım

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım nedir sorunuza vereceğim cevap, tasarım fikirlerinin estetik anlamda geliştirilerek bir amaç için belli kurallar çerçevesi içerisinde düzenlenmesinin ardından tasarımın yazılımla bütünleşerek görünür hale gelmesidir. Bu süreçler tamamlandıktan sonra, ortaya web sitesi çıkar ve kullanıcılar bir web sitesi tarayıcısı kullanarak bu web sitesine ulaşır. Web tasarımın kendi içinde unsurları vardır. Kaliteli bir çalışma ortaya koyabilmeniz için web tasarım aşamasında özen göstermeniz gereken ana başlıklar;

  • Düzen, yani kullanacağınız grafikler ve metinler belirli bir düzen içerisinde sitenize bulunmalıdır. Hedef kullanıcılar sitenizi ziyaret ettiğinde aradıklarını kolayca bulmalıdır.
  • Renk seçimi, sayesinde isteklerine ve amaçlarına bağlı olan müşteriler uyumlu renkler sayesinde bir kişinin veya kurumun kişiliği ve markası kendisini ifade edebilir.
  • Yazı fontları, çeşitliliği ile web sitenizin kalitesini ve görünümündeki dikkat çekiciliği arttırabilirsiniz. Okunaklı ve güvenli yazı tipleri kategorisinde yer alan fontları tercih ederek sitenizi düzenleyebilirsiniz.
  • İçerik ise en önemli unsurlardandır. Hazırladığınız içerik ve görseller sayesinde sitenizin vermek istediği mesaj kuvvetlenecektir. Okuyucuyu harekete geçirmek ve heyecanlandırmak için onları uyaracak etkenler gerekir. Bu sayede, kullanıcılar sitenizde daha uzun süre zaman geçirecektir. Sitenizde kullanacağınız metinlerin içeriği tutarlı ve faydalı bilgiler içermelidir.

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web tasarımı yapmak web sitesi hazırlamaktan farklı bir iştir. Web sitesi tasarımı yaparken estetik ve kullanımı kolay bir internet deneyimi kullanıcılar için önem taşır. Web sitesi tasarımı yaparken dikkat edeceğiniz noktalar ise hedef kitle odaklı tasarımlar yapmak ve bu tasarım ve içeriklerin seo dostu olmasıdır. Bununla birlikte özgün görseller kullanmalı ve renk yoğunluğunun fazla olmasından kaçınmalısınız. Kullanacağınız yazı fontları okunaklı ve güvenilir fontlardan olmalıdır. Bunların ardından web tasarımı için kullanabileceğiniz uygulamalardan yararlanarak sitenizin tasarımını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

  • Nedir bu kurumsal web tasarımı?
  • Kimlerin ihtiyacıdır kurumsal web tasarımı?

Sorularına yanıt arıyorsanız birazdan bahsedeceğim konular, aklınızdaki soru işaretlerini tamamıyla silecek.

Evet, gelelim şimdi kurumsal web tasarımına; firmaların kurumsallıklarını en doğru tarzda yansıtabilmeyi amaçladıkları web sitesi çalışmaları kurumsal web sitesi çalışmalarıdır. Firmanın kurumsal kimliğini yansıtan ve bu kimliği uygun şekilde tasarlanan web sitesi sayesinde firma dijital dünyaya açılacağı aracı oluşturmuş olur. Bu sebeple web sitesi tasarlanırken firmanın imajı dikkate alınır ve bu çerçeve içerisinde web tasarımı yapılır.

Eğer firmanız için kurumsal web sitesi oluşturulacak ise göz önünde bulundurmanız gereken ana konular;

  • Bulunduğunuz sektör,
  • Sahip olduğunuz logo,
  • Verdiğiniz hizmet ve ulaşmak istediğiniz hedef kitle olacaktır.

 Markalaşma adımları arasında yer alan ve firmanızı doğru şekilde yansıtabilmeniz için oluşturulan kurumsal kimlik için doğru web sitesi oluşturulması bu işin en büyük adımlarındandır.

 

Profesyonel Web Tasarımı Sayesinde Neler Elde Edersiniz?

Eğer dijital dünyada kendi yerinizi oluşturmak ve bilinirliğinizi artırmak istiyorsanız, bu yeri oluşturmak ve korumak sizin elinizde. Profesyonel web tasarımı hizmeti sayesinde benim gibi sektörde hatırı sayılır tecrübesi bulunan ve bu alanda uzmanlaşmış birinden yardım almak işinizi kolaylaştıracak.

Nasıl Yapılır?

İşletmenizi benzersiz şekilde ve güvenilir bir imaj ile dijital dünyaya sunmak mümkün. Bunu yaparken de web sitesi içeriği ve tasarımı hedefe ve kitleye uygun düzenlenip analiz edilirse başarısız olmanız neredeyse imkânsız. Alacağınız profesyonel web tasarım hizmeti sayesinde siteniz sadece ulusal değil uluslararası anlamda da ziyaret edilir hale gelebilir.

Web Tasarımcı Ne Kadar Maaş Alır?

Web tasarımcılar kimi zaman kendi adlarına çalışırken kimi zaman da bir kurum veya kuruluşa bağlı olarak çalışırlar. Bu farklılıklara göre gelirleri de farklılık gösterebilir. Sektördeki deneyimleri ve yaptıkları işlere bağlı olarak da farklılık gösteren gelirleri alandaki uzmanlıklarına göre farklılık gösterir.

Web Tasarım Ajansları

Markanızın dijital ortamdaki varlığını ve devamlılığını sağlamak için çözümler sunan ajanslar bulunmaktadır. Bu ajanslar bünyesinde tasarımdan, optimizasyona farklı kalemlerde hizmet sunan alanında uzman kişiler yer alır ve ayrı ayrı platformlarda farklı çalışmaları yürütürler.