Site içi SEO

Site içi SEO

Anasayfa / Yazılar / Site içi SEO

Site içi SEO

Site içi SEO da başta google olmak üzere diğer arama motorları bir web sitesinin arama motorlarının algoritmaların için düzenlenmiş değil siteyi ziyaret edecek olan kullanıcılar için oluşturulup oluşturulmadığına daha çok dikkat etmektedir. Başka bir deyişle özgün içerik, kullanıcıyı çeken, ilgisini çeken, merakını dindiren, sitede okuduklarını başkalarıyla paylaşmaya iten özgün içerikler önem kazanıyor.


Site içi SEO da bir başka önemli nokta görsel içeriklerin etiketlenmesi. Görsel arama sonuçlarında çıkmak için oldukça önemli bir yöntem. Site hangi sektöre hitap ediyorsa, görsel içerikleri buna göre açıklamarla donatmak ulaşılabilirlik açısından büyük katkı sağlayacaktır. Metal sanayi sektöründeki bir site için kullanılan bir metal alaşımı görseli ile bir ödev sitesi için kullanılan metal görseli farklı bir arayışa hitap etmektedir. Dolayısıyla görsellerden ziyaretçilere ulaşmak için görseller ziyaretçileri doğrultular sağlayacak şekilde işaretlenmelidir.


Bir başka Site içi SEO için önemli nokta da Site içi linklemerle siteyi birbirine tutunan bir ağ gibi donatmaktır. Örneğin bir sitedeki bir içeriğe bir başka içerikte gönderme yapan bağlantılar yapmak, arama motorlarında o sayfayı daha değerli hale getiriyor. Kategori sistemi ve son yazılar ile son yorumları gösteren göstergeler arama motorlarını rahatsız etmeyecek düzeyde kullanılırsa faydalı bir SEO çalışması olabiliyor.


Bu üç önemli noktadan sonra genel bir sıralama yapalım, Site içi SEO ’daki işlemleri şöyle sıralayabiliriz:


Burada sitenin SEO ’ya uygun hazırlanışı ile başlanıyor. Web site yazılımı CSS ve XHTML standartlarına uygun hale getiriliyor. Burda en önemli aşama özgün ve ziyaretçinin ilgisini çeken çok abartmadan serpiştirilen anahtar kelimler ile belli bir yoğunlukta SEO görevi gören içerikler hazırlanır. İçerikler ile SEO için gereken mıknatıslamayı yapacak temel kurulmuş oluyor. Bundan sonra  site işe yaramaz  kötü izlenim yaratabilecek içerikler temizleniyor, gereksiz kodlar temizlenir ve site açılışı, sitenin genel olarak hızı arttırılıyor.  Sitenin temizliği ve SEO için altyapısından sonra site haritası oluşturuluyor ve XML site haritası arama motorlarına gönderiliyor. Site içi Seo ’da bir başka önemli nokta olan sitede bulunan resimlerin etiketlenmesi yapılır, açıklamalar yapılır, optimizasyonu yapılır.


SEO çalışmalarında site içi spamlerini tamamenını kaldırmak, temiz ve hijyenik aynı zamanda hızlıca yüklenen bir site yapmak çok önemli. Arama motorlarının denetleyicilerine aşırı gelebilecek  ve yapay çalışmalardan kaçınarak uzun zamana yayılmış bir çalışma yapmak ilk sayfalarda çıkmak için SEO çalışmasında en önemli noktalar.


Site içi SEO ile SEO sonuçlanmıyor. Site dışı SEO ’da site içi kadar önemli. Bu biraz daha kesenin ağzını açmanızı gerektiren bir uygulama ama etkisi de bir o kadar önemli.

SEO Uzmanı

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0850 840 31 87

Copyright © 2018. Abdulkadir ŞEKER Her Hakkı Saklıdır.
Top
DMCA.com Protection Status